Мајка на Тик-Ток откри генијален начин за диплење на облеката што ќе ви зафати помалку простор! (ВИДЕО)

Облеката која ја носат бебињата брзо може да се надрасне и менува во поголем број, па треба да се има доволно простор во станот за да може да складира се што повеќе не носи бебето, пренесува Метро.

Токму поради оваа причина, видео на Тик-Ток стана вирално откако една мајка покажа трик за диплење на облеката така што би се заземал помалку простор.

Погледнете го видеото кое ќе ви помогне подобро да го организирате местото во плакарот на вашето бебе.

@mum.of.kay.n.fred

Parent Hack❤️ #foryou #tiktokmom #tiktokbaby #fyp #lifehack #hack #momhack #babyhack #yourwelcome #over30club

♬ Say So – Doja Cat

Прочитајте и...  Време е за добра музика: Наташа Малинкова вредна и во време на пандемија – слушнете ја нејзината нова песна (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат

Двејн Џонсон му се обрати на Доналд Трамп: Каде се наоѓаш, каде е нашиот лидер да пружи рака на скршената држава? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат

Тупурковски: Есма сакаше да ни ја препише куќата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Принцот Чарлс: Се извлеков, имав голема среќа

Слободен печат

Најжешкиот танц на Анастасија Ражнатовиќ досега: Новопечената тетка замеша со задникот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат

Беквалац го одржа првиот настап по пандемијата: На публиката и приреди ноќ за паметење! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сара Џесика Паркер заврши на суд – Нејзината работничка ја обвини дека е лоша газдарица!

Слободен печат

Дани Димитровска е вистински доказ дека годините се само бројка: Погледнете колку полни денес! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски