6.8 C
Скопје

Мајка Македонија маќеа за ќерките

Во најновиот број на весникот „Слободен печат“ читајте:

– Одбележан Меѓународниот ден на жената – Мајка Македонија маќеа за ќерките

– Локалните избори – последен „бастион“ на мажите – Жените тешко стануваат „градски татковци“

– Партиите на Албанците и изборниот модел – Секоја партија со башка кројка за изборните единици

– Комисијата за заразни болести со предлог до Владата – Од среда полициски час во целата земја

– Стопанствениците извадија многу аргументи за денот за одмор – Ќе паѓа прометот, ќе има отпуштања…

– Пандемијата ги „среди“ дворовите на граѓаните – Расадниците „процутеа“, букетите овенаа

– Млади еколози идентификуваа нови видови алги во Македонија

– Бирократијата ја забавува имунизацијата – „Спутник В“ не е одобрена, но ќе се произведува во Италија

– Референдум – Никаб и бурка се забранети во Швајцарија

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар