Мајка Далтон: Украинка (51) ископала тунел за да го извади синот од затвор, но и таа завршила зад решетки! (ВИДЕО)

Нешто слично како мајката на браќата Далтон од стрипот за Таличниот Том, една мајка се обидела да го извлече синот од затвор од Укрина, но била фатена и сега најверојатно и таа ќе заврши зад решетки.

Педесетиедногодишната жена изнајмила куќа во близина на затворот во Запорошката област на југот од Украина.

Потоа со лопати и мотики копала тунел на длабина од три метри и долг 10 метри се до затворските ѕидини.

Копала само навечер за да не привлече внимание, а до куќата патувала со електричен скутер.

Прочитајте и...  Како до неодоливо и сочно месо - Маринада за месо на скара со која секое залче ќе има уникатен вкус!


Земјата ја носела во гаража, а од тунелот ја вадела на посебени дрвени колички, пренесува РТС.

Пред да биде фатена, таа ископала и изнела околу три тони земја за три недели од кога ја започнала операцијата.

Локалното население смета дека жената добро се подготвила и дека е во прашање ќерка на рудар со оглед на тоа дека за толку кратко време направила толку голем тунел – пренел „Дејли Мејл“.

За време на претрагата во куќата, полицијата пронашла рачен алат за копање. Жената инаку добила пофалби од Украинците.

– Ова е вистинска мајка, не е тие кои ги напуштаат своите деца – гласи еден коментарите на социјалните мрежи.

 

Прочитај повеќе

На фустанот и се оцртаа сите коски од телото – Кендал Џенер со загрижувачки изглед, сите се прашуваат дали е болна (ФОТО)

Слободен печат

Здрави и корисни – Грицкајте семки доколку не можете да спиете

Слободен печат

Секси хороскоп: Овенот не знае за предиграта, Бикот е секогаш подготвен за секс

Слободен печат

Јапонската актерка од хорор филмот „Ring“ пронајдена мртва во домот

Слободен печат

Верувал дека душите на мртви Индијанци влегле во него, бил голем заводник, требал да стане филмаџија, но судбина му била музичката сцена!

Слободен печат

Деми Мур се уште влече трауми од „валканите нешта“ на кои ја принудувал поранешниот сопруг Ештон Кучер

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неуништливата Меги, била прва фотографка на воените фронтови, прва фотографка на „Лајф“ и прв фотограф во светот примен во Советскиот Сојуз

Слободен печат

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат

Холивудскиот заводник сака само една жена 19 години: Кога таа ќе ме погледне ми се затресуваат колената

Слободен печат

Ким Кардашијан е најлошата сестра на светот, објавила ретро фотографија на која само таа изгледа добро (ФОТО)

Слободен печат

Сè што треба да знаете за популарната и суперефикасна Кето диета пред да почнете да ја држите!

Слободен печат

Најлудото интервју во 2020: Српскиот актер Андрија водеше „сериозна дебата“ со свињи (ВИДЕО)

Слободен печат