„МАГИЈА“ НА УС ОПЕН: Најдобриот поен во кариерата на Рафа!? (ВИДЕО) - Слободен печат

„МАГИЈА“ НА УС ОПЕН: Најдобриот поен во кариерата на Рафа!? (ВИДЕО)

Фантастичен потег на еден од најдобрите тенисери на светот, Рафаел Надал при резултат 5:2 и 3:30 во четвртиот сет, кој тамошните медиуми го прогласија за најдобар во кариерата на Шпанецот.

Рафа ја дигна публиката на нозе, а на овој поен се израдува и еден од најплатените спортисти на светот, голферот Тајгер Вудс.

И самите фанови на социјалните мрежи освен што се одушевени од потегот на Надал, се и изненадени од таквата реакција на Вудс кој воглавно го знаеме како смирен, а и неговиот спорт е таков.

Шпанскиот тенисер за пласман во големото финале ќе игра против аргентинскиот натпреварувач Диего Шварцман.

Надал има и отворен пат кон титулата на УС Опен, бидејќи елиминирани се Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер.

Прочитајте и...  „Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Прочитај повеќе

„Засекогаш Коби“: Бура од емоции на „Сан Сиро“! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Бруно Фернандеш доаѓа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Димитријевиќ блеска во Еврокупот, асистира без гледање! (ВИДЕО)

Слободен печат

И Италијанците се чудат, каде си Несторовски?

Слободен печат

Солскјер потврди: Алексис се враќа во Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пораката на Ѓоковиќ што ја напиша на камерата во чест на Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

thirteen − 11 =

Прочитај повеќе

Глишиќ ќе ги брани боите на Шкупи! (ФОТО)

Слободен печат

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат