Забава

Забава

Грчкиот сеизмолог се спаси, бидејќи доцнел на иранскиот авион кој се урна

Поради метеж во сообраќајот, грчкиот сеизмолог и професор Акис Целентис не успеа да се качи на авионот со кој требало да отпатува од Техеран...

Сталоне: Игнорирајте ги глупостите, жив сум

Откако на интернет се прошири дезинформација дека американскиот актер Силвестер Сталоне починал од рак на простата, тој се огласи преку социјалните мрежи и на...

Голем пресврт – Саудиска Арабија за првпат организира модна недела

Саудиска Арабија закажа Арапска модна недела за во март 2018 година, прва модна недела организирана во земјата, што претставува оттргнување од повеќедецениските драконски политики...

Без плунка, јазик и ненајавена голотија: Холивуд воведува нови правила за сцените со секс

Скандалите со холивудскиот продуцент Харви Вајнстин како и движењето #MeToo доведоа до измени на правилата во врска со снимањето на сцените со секс. Филмашите сега...

Го тужеа „Гугл“ за 3 милијарди долари и ги открија валканите трикови на гигантот!...

Европската унија го казнила интернет гигантот „Гугл“ и му наредила да плати рекордни 2,4 милијарди евра, поради фаворизирање на сопствените услуги за онлајн купување. До...

Не, Кастро не му е татко на Трудо

Се почестите шпекулации на интернет дека канадскиот премиер Џастин Трудо е дете на покојниот кубански лидер Фидел Кастро, ја принудиле канадската влада официјално да...

Кардашијан ја распродава облеката на И-беј

Ким Кардашијан на аукција ја распродава својата гардероба преку И-беј, а парите од продажбата треба да бидат наменети за Детската болница во Лос Анџелес. Понудата...

Бруклин Бекам и посвети тетоважа на мајка си ФОТО

Осумнаесетгодишниот Бруклин Бекам неодамна направил тетоважа на своето тело посветена на неговата мајка Викторија Бекам. Викторија на Инстаграм гордо сподели фотографија со својот син, покажувајќи...

Откако се прочу дека Џенифер се разведува од Џастин, нивниот несекојдневен предбрачен договор стана...

Откако се прочу дека Џенифер Анистон се разведува од Џастин Теру, нивниот несекојдневен предбрачен договор стана главна тема во јавноста. Пред да се омажи за...

Пеела премногу секси: Ферги исмејана за химната на НБА Ол Стар

Пејачката Ферги (42) годинава ја имаше честа да ја изведе американската химна на НБА Ол Стар натпреварот, а нејзината изведба, судејќи по реакциите на...

Не пропуштајте

Со „Нова Македонија“ пак сме во старата каша

Голема победа за Грција ќе биде ако Коѕијас успее во Скопје да го наметне предлогот „Нова Македонија“, информираат грчките медиуми, но домашните политички аналитичари...

Придружете ни се Facebook