Владо Георгиев стана татко по вторпат ФОТО

Владо Георгиев стана татко по вторпат ФОТО

739
SHARE
Фејсбук

Еден од најомилените пејачи на овие простори Владо Георгиев стана татко по вторпат. Неговата партнерка Милица Самарџија, со која веќе ја има ќерќичката Софија, роди уште едно девојче.

Радосните вести гордиот татко ги сподели со пријателите и следбениците на социјалните мрежи, а откри и кое име го одбрале за ќерќичката…

Без одвишни зборови, кратко и јасно, само напишал: „Се роди Јелена“. На сличен начин и во септември 2016 година го објави раѓањето на првата ќерка Софија.

Владо и Милица веќе неколку години се во врска. А, како што некогашниот најпосакуван ерген и миленик на женскиот дел на публиката набрзо по раѓањето на Софија раскажал, одлично се снашол во улогата на татко.

Подготви: К. А.

Фото: Инстаграм/Принтскрин

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY