Црвениот тепих на Амафар гала ФОТО

118
Фото - Профимедиа

Ѕвезди од светот на филмот, музиката и модата присуствуваа на годинашната хуманитарна гала вечер Амфар (Американската фондација за истражување на сидата).

Меѓу познатите на црвениот тепих се прошетаа Хајди Клум, Ешли Греем, Елса Хоск, Сара Сампајо, Систин Сталоне (ќерката на Силвестер Сталоне), Хајли Болдвин.

Многу од дамите носеа тоалети со висок шлиц, со кои ги покажуваа своите витки нозе.