Том Хенкс е најдобар актер на сите времиња

Том Хенкс е најдобар актер на сите времиња

203
SHARE

Ѕвездата од филмовите „Форест Гамп“, „Спасување на војникот Рајан“, „Терминал“ и бројни други остварувања на филмското платно, освои најголем број на гласови во анкетата на познатата дигитална медиумска куќа „Ранкер“ од Лос Анџелес.

За Том Хенкс гласале стотици илјади корисници. Пок него на комплетната листа на актери и актерки во топ пет се Бет Дејвис, Марлон Брандо, Роберт Де Ниро и Џејмс Стјуарт.

Второ и трето место како најдобри актери меѓу мажите во одделна табела на второ и трето место се Ал Пачино и Роберт Де Ниро.

Само во женска конкуренција актерките во топ пет се рангирани според следниот редослед: Мерил Стрип, Кејт Бланшет и Одри Хепберн.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY