Стил

Стил

Крзното аут, етичка мода ин

Во изминатите неколку месеци голем број на луксузни модни куќи како „Гучи“ и „Мајкл Корс“ објавија дека се посветуваат на етичка пракса, односно дека...

Време е за пролетен педикир

Со оглед на тоа што наскоро ќе почне сезоната за отворени чевли и сандали, не се на одмет предлози за педикир. Кога ќе се...

Маска од овесни снегулки за преобразба на кожата

Маска од овесни снегулки помага за одржување на тонусот на кожата, при осип, добра е за сува кожа и за елиминирање на ситни брчки,...

Должината на косата диктира колку често да се потстрижувате

Јасно дека не е лесно секој месец да се издвојат пари за стрижење и фризура, а понекогаш едноставно на жена и е жал да...

Од модни додатоци изберете марами и необични патики

Модните додатоци може да се стават во две категории - оние што се неопходни од практични причини и оние кои служат само за естетика...

Долче и Габана: По нас, брендот веќе нема да постои

Модните дизајнери Доменико Долче и Стефано Габана сметаат дека по нивната смрт, брендот треба да замре, затоа што никој друг нема да може да...

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил: Луксузен пентхаус со тераса од 79 квадратни метри

Пејачот Џастин Тимберлејк и актерката Џесика Бил одлучија да го продадат својот луксузен пентхаус во Њујорк, што е можност тој да се погледне одвнатре. Раскошниот...

Хелен Мирен се освежила со еден естетски третман

Британската актерка Хелен Мирен годинава ќе го прослави својот 73-ти роденден и сега открива кој естетски третман го направила за да изгледа помладо. Мирен неодамна...

Втор ден Моден викенд Скопје: Креации за урбани и самостојни жени

Вториот ден од Модниот викенд за сезоната пролет-лето 2018 на 31 март продолжи со четири ревии во Националната и универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ -...

Зошто глицеринот е важна состојка во производите за нега на кожа?

Во периодот кога преминуваме од зима во пролет, на нашата кожа ѝ е потребна богата нега, а во борбата со нејзиното сушење најмногу може...

Не пропуштајте

Заев: Ако мора, импичмент за Иванов

Парламентарното мнозинство ќе се окрупни и ќе достигне до двотретинско мнозинство, ако е тоа потребно заради импичмент за шефот на државата, Ѓорѓе Иванов. Ова вечерва...

Придружете ни се Facebook