Стил

Стил

„Ангелите“ позираа во чест на Денот на вљубените ФОТО

Ѕвездите од познатиот бренд за долна облека „Викторијас сикрет“ облекоа долна облека во црвена и розова боја за кампањата за Денот на вљубените. Кампањата е...

Црвениот тепих на Амафар гала ФОТО

Ѕвезди од светот на филмот, музиката и модата присуствуваа на годинашната хуманитарна гала вечер Амфар (Американската фондација за истражување на сидата). Меѓу познатите на црвениот...

Домашна крема што ги брише брчките

За отстранување на брчките и затегнување на лицето може да се направи домашна крема, чија тајна се крие во хранливите состојки кои подмладуваат. Маслото од...

Вазелин за визуелно истакнување на очите

Во моментов во светот на убавината многу популарни се сјајни сенки, кои ги „отвораат“, односно истакнуваат очите. Доколку немате таква сенка, а сакате да...

The bridal fashion night/spring-summer’ 2018 Идните невести кажаа ДА! ФОТО

Околу 200 идни невести одбираа совршена венчаница на шестиот „The Bridal Fashion Night“ кој се одржа вчеравечер во„Скопје Мериот Xотел“ во организација на Моден...

Oтстранување флеки од лак за нокти

Отстранување на флеки од облека од лак за нокти е чест, а и тежок проблем. Ацетонот може да реагира со некои бои и материјали, па...

Совети за кожа од холивудски дерматолог

Холивудскиот дерматолог, доктор Харолд Лансер, којшто го обожаваат бројни ѕвезди како Бијонсе, Викторија Бекам и Ким Кардашијан, открива тајни за кои вашата кожа ќе...

Како правилно да се грижите за вашите парфеми?

Без разлика дали се работи за скап, брендиран парфем или за некоја попристапна варијанта, важно е да знаете како да го чувате, но и...

Пет задолжителни бјути-рутини што секоја жена треба да ги следи

Грижете се за себе, изгледајте убаво и средено, но не заборавајте да ги фрлите производите со поминат рок и да ги одржувате сунѓерчињата и...

Last Minute Sale во Skopje City Mall, привлекува посетители и од околните земји

Во тек е големиот шопинг настан во организација на Скопје сити мол, Last Minute Sale кој ќе трае сè до трошење и на последните...

Не пропуштајте

Светски познатата Анастасија на 15 мај во Скопје

Една од најдобрите поп изведувачки во светот, го вметна и Скопје во својата голема камбек турнеја... Една од најпопуларните поп изведувачки во светот, девојката чиј...

Придружете ни се Facebook