Стил

Стил

Со „мачкини потпетици“ збогум на болните стапала!

Сезонава пак се враќа тренд на обувки кои што жените некогаш ги обожавале - чевлите наречени „китен хилс“ (мачкини потпетици). Овие обувки повторно се меѓу...

Правила за успешно бојадисување на коса

Ако внимателно се погледнат фотографии од познати дами, може да се воочи дека нивната коса не е само во една нијанса, туку ја бојадисуваат...

Неопходно за есен: Топла облека со силни бои и весели дезени

После долгото и топло лето, настапува период којшто е збунувачки кога е во прашање гардероберот на секоја жена. Иако е време да се исфрлат...

Како да се врати сјајот на косата по летото?

Сонцето, морето, базените, но и самата топлина придонесуваат преку лето влакното да заслабне, а косата да паѓа поинтензивно отколку во остатокот од годината. За почеток,...

Амал сензационална во Венеција

Во Венеција по повод филмскиот фестивал се појавија и Џорџ и Амал Клуни, а колку што се зборува за филмот на Клуни што има...

Млечен третман за сува кожа на стапалата

Сувата и испукана кожа на стапалата, а особено на петиците е голем естетски проблем, но може и да предизвика болка. За време на топлите месеци...

Караванот на убавина на „Авон“ утре пристигнува во Градскиот парк во Скопје

За сите љубители на козметиката, убавата шминка и негуваниот изглед, „Авон“ го најавува фантастичниот караван на убавината кој ќе посети повеќе градови низ Македонија,...

Обувки: Превртена кожа, блок штикла и кристали доминираат

Најубави модели на обувки за есен и зима - чевли и чизми за секој ден. Ако жените на нешто серизоно се радуваат со доаѓањето...

Жан Дамас: Французинката од која може да „позајмите“ одличен стил

Сите љубители на модата имаат најомилена парижанка чиј стил го следат, а можеби дури и гo копираат. Една од нив е и Жан Дамас,...

Славните дами разголени на доделувањето на Ем-ти-ви видео музички награди ФОТО

Ем-ти-ви видео музичките награди беа одржани синоќа во Инглвуд, Калифорнија. Покрај исчекувањата кои музички ѕвезди ќе победат во бројните категории, големо внимание привлече и...

Не пропуштајте

Светски познатата Анастасија на 15 мај во Скопје

Една од најдобрите поп изведувачки во светот, го вметна и Скопје во својата голема камбек турнеја... Една од најпопуларните поп изведувачки во светот, девојката чиј...

Придружете ни се Facebook