Стил

Стил

За мажи: Деловно-неформално издание

Мажите кои сакаат да изгледаат деловно-неформално (бизнис кежуал) треба да имаат на ум дека тоа подразбира облека што е помеѓу формално и секојдневно, односно...

Трик за трепки како од реклама

Постои супер трик за обликување на трепки, без потреба од дополнителни вложувања и ставање на вештачки трепки. Потребни се стара маскара што почнала да се...

Грешки што се прават со пеглата за коса

Еден од примарните чекори во обликување на фризурата со пегла за коса е заштита со крема, маслa или маска. Доколку заборавите косата соодветно да...

Панкот во служба на заведување

Популарниот бренд за долна облека „Викторијас сикрет“ својата заводлива долна облека ја зачини со париски шик благодарение на соработката со Оливие Рустенг, креативниот директор...

За претстојната празнична сезона Елена Лука дизајнираше елегантни свечени креации ФОТО

Во пресрет на празниците, модната куќа Елена Лука дизајнираше специјализирана линија свечени аутфити во духот на празничната атмосфера. „Овој период од годината, традиционално креираме уникатна...

Какви хулахопки треба да поседува секоја девојка или жена? ФОТО

Како девојка или жена секогаш треба да го имaтe вистинските пар хулахопки во вашата фиока. Како еден од модните детали кои треба да го...

Љубовен ден во Драма Студио – Give a little Lovecat Spread a little Cat...

Lovecats брендот во Драма студио со потпис на модниот дизајнер Ивана Кнез само денес ќе е достапен во промо пакети од 30% до -80%. Освен...

Повратнички тренд – панталони од сомот

Се сеќавате на панталоните од сомот што ги носевме како деца? Се вратија и апсолутно се кул и тотално ин. Панталоните од сомот станаа неочекуван...

Како да ги сочувате фармерките од белеење, деформирање и кинење

Луѓето прават неколку најчести грешки заради кои фармерките брзо им избледуваат, се распукуваат и кинат, а добри фармерки кои стојат совршено навистина треба да...

Спас од неуспешен шопинг – правило 3-7-14

Колку облека имате што е премногу лежерна за излегување, а сепак премногу шик за во канцеларија? Она што во продавницата било љубов на прв...

Не пропуштајте

Заев: Ако мора, импичмент за Иванов

Парламентарното мнозинство ќе се окрупни и ќе достигне до двотретинско мнозинство, ако е тоа потребно заради импичмент за шефот на државата, Ѓорѓе Иванов. Ова вечерва...

Придружете ни се Facebook