Стил

Стил

Правила за успешно бојадисување на коса

Ако внимателно се погледнат фотографии од познати дами, може да се воочи дека нивната коса не е само во една нијанса, туку ја бојадисуваат...

Се отвори специјализиран бутик за женска Плус сајз облека во центарот на Скопје ФОТО

Луна Плус сајз е специјализиран бутик за женска облека со конфекциски броеви над 40.Водени од своето мото, „не е важно кој број носиш, туку...

Бизарност на ревијата на „Гучи“

Освен неочекуваниот потег на „Долче и Габана“ со ревијата со дронови, на Модната недела во Милано, изненади и брендот „Гучи“, кој излезе со бизарна...

Втор ден Моден викенд Скопје: #Stopthetraffik ФОТО

Вториот моден ден во хотелот „Скопје Мериот“, продолжи вчера со уште пет модни ревии, во рамките на есенскиот Моден викенд Скопје. На првата ревија се...

Меланија се дотера во смарагден фустан за Св. Патрик

Во улога на домаќинка, првата дама на САД, Меланија Трамп, плени со својот смарагдно-зелен фустан, без ракави, со леопардов принт, при пречекот на ирскиот...

Саем за венчавки: Тијана во екстравагантна креација на Елена Лука ги освои сите симпатии

Со модна ревија на невестински креации, венчални фустани, како и свечени одела за младоженци, вчеравечер се отвори осмото издание на Саемот за венчавки, што...

За овие книги луѓето најчесто лажат дека ги прочитале

Вистината е дека најверојатно го имаат гледано само филмот или пак прочитана е некоја скратена верзија на книгата. Според повеќе онлајн анкети, како и од...

Научниците тврдат: Ако еднаш сте го изневериле партнерот, ќе го направите тоа повторно! Еве...

Луѓето кои ги изневериле своите партнери во минатото најверојатно повторно ќе ги изневерат - во споредба со оние кои отсекогаш биле и останале верни. Научниците...

Џиџи Хади прогласена за најубаво облечена во 2017 година ФОТО

Магазинот „Гламур“ направи листа на најдобро облечени жени во 2017 година, еве кои дами блеснаа. Славните дами имаат пари да облекуваат што сакаат и како...

Вонвременски зимски обувки

Трендовите од сезона во сезона непрестојно се менуваат, но некои обувки веќе долги години опстануваат. Таквите модели секогаш се шик, модерни, може да се вклопат...

Не пропуштајте

Придружете ни се Facebook