Стил

Стил

Грешки заради кои изгледате кич и невкусно

Во модниот свет, трендовите се менуваат многу брзо, од сезона до сезона. Дизајнерите и стилистите препорачуваат комбинации од различни материјали, бои и парчиња облека...

За 25 минути дневно: Совршена линија без посета на теретана

Доколку не можете да посетувате теретана, можете да вежбате и дома или во природа. Постојат четири интересни вежби кои може да направат чудо од...

Перфектно чисто лице – длабинската нега е најважна

Најголемиот орган на нашето тело - кожата, бара посебна нега. Доколку се мачите со каква било неправилност на лицето, најчесто, за тоа е заслужна...

Меланија се дотера во смарагден фустан за Св. Патрик

Во улога на домаќинка, првата дама на САД, Меланија Трамп, плени со својот смарагдно-зелен фустан, без ракави, со леопардов принт, при пречекот на ирскиот...

Донатела: Нема веќе природно крзно во „Версаче“

Донатела Версаче изјави дека луксузниот бренд на нејзиното семејство нема повеќе да користи природно крзно во производите, објави „Гардијан“. - Крзно? Завршив со тоа. Не...

Бисери – спој на класика, романтика и традиција

Дали можеби сте наследиле бисери од вашите баби и мајки? Големи се шансите првата помисла да ви била: „Колку старински изгледаат“. И, да така е,...

Психологија на модата – бои што разведруваат

Во однос на тоа како се чувствувате, боите навистина би можеле да ви помогнат тоа чувство да го промените на подобро. Каролин Мајр, член на...

Оваа пролет ќе се носи жолта сенка за очи

Најхрабрите девојки кои обожаваат да ги следат модните трендови, оваа сезона ќе се шминкаат со жолта сенка за очи. Бројот на нијанси на жолта е...

Вог: Правила за облеката на гостите на венчавки

Магазинот „Вог“ објави правила за стајлингот кој го бираме кога сме поканети на свадба, меѓу кои се и избегнување претешка шминка, масла за самопотемнување...

По улиците на Париз сите носат плетенки

Се чини дека една од најпопуларните фризури оваа пролет ќе биде взрувањето на косата во плетенките, бележи хрватското издание на магазинот „Ел“. Ако се суди...

Не пропуштајте

И Асанж го избриша својот профил на Фејсбук

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска на Твитер објави дека го избришал својот профил на Фејсбук, обвинувајќи го притоа основачот на оваа социјална мрежа...

Придружете ни се Facebook