Стил

Стил

Ретро мачка или гламурозна дива?

Понекогаш, покрај пар на ефектни детали, како очила, ништо повеќе не и е потребно на една жена од модни додатоци. Очилата за сонце оваа сезона...

Mора да имате барем еден жолт фустан!

Практично е невозможно да се забележи еден фустан што го носат речиси сите девојки кои следат трендови - фустан со жолта боја. Оваа сезона, цветните...

Росица Мршиќ ја прикажа најновата колекција „Силија“

Дизајнерката Росица Мршиќ ја претстави најновата колекција наречена „Силија“ вчеравечер во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“, во организација на Моден викенд Скопје. Модните...
шопинг

Компулсивниот шопинг е сериозно ментално нарушување

Шопингот е омилена активност на многу луѓе, особено на жените. Додека едни обожаваат да купуваат облека, други прехранбени производи, има и такви кои едноставно...

Пире од јаболка за свежо лице

Пред појавата на докажани глобални козметички брендови, низа креми, балсами, шампони и останати препарати за нега на кожата, жените ја користеле моќта на природата,...

Трик со кој без грешка се открива дали штиклите се (не)удобни

Купувањето на високи потпетици може да биде ризично, во смисла на тоа дека колку долго и да ги пробувате чевлите во продавница не можете...

Спас за омилената облека: Ефикасна природна заштита од молци

Без разлика дали некое парче облека сте го носеле само еднаш, пред да го ставите во гардеробер задолжително исперете го. Невидливи дамки од дезодоранс,...

Сезонската колекција на Росица Мршиќ ќе биде прикажана на 24 април

Деветнаесеттата сезонска колекција на дизајнерката Росица Мршиќ ќе биде прикажана на 24 април, во 20 часот во Центарот за дизајн и иновации „Јавна соба“,...

Експресно ослободување од распукани стапала

Пролетта е веќе тука, што значи дека на сцена стапуваат отворените обувки. Секоја дама којашто држи до себе, пред да облече сандали, прво ќе ги...

Пролетта е незамислива без маица на линии

Не постојат пролетна и летна комбинација што не ни дозволуваат да си поиграме со линиите, а брендовите не престануваат секоја нова сезона да ни...

Не пропуштајте

Придружете ни се Facebook