Шоу-бизнис

Шоу-бизнис

Дрејк ѝ подари вечера и кредитна картичка без лимит на чистачка

Раперот Дрејк навистина знае да ја воодушеви јавноста со своите хумани гестови. Имено, откако во весниците се појавила тажната животна приказна на хотелската чистачка, Одели...

Бред Пит е виновен за разводот на Џенифер Анистон

Иако холивудската глумица, Џенифер Анистон, издала соопштение за разводот, таа не сакала да ги открие вистинските мотиви за разделбата од Џастин Тиеро. Светските медиуми...

Кристина Агилера со разголени фотографии на Инстаграм

Пејачката ги изненади фановите со новите фотографии кои ги објави на нејзиниот Инстаграм профил, на фотографиите таа е сосема гола. Кристина Агилера објави фотографија како...

Сопругата на Сајмон Ле Бон од „Дјуран Дјуран“ го изгубила памтењето, се здебелила,...

Манекенката со бескрајно долги нозе и прекрасна насмевка, Јасмин Ле Бон и денес изгледа како супермодел на врвот на својата кариера. Но, животот ѝ тргнал...

Адријана Лима и другите ангели на Викторијас сикрет лудо се забавуваат на карневалот во...

Бразилската манекенка Адријана Лима учествуваше во карневалот во Рио де Жанеиро. Триесет и шестгодишниот ангел на „Викторијас сикрет“ танцуваше и се забавуваше со своите колешки...

Блејк Лајвли ослабе 27 килограми па ја откри нејзината мотивација ФОТО

Блејк Лајвли е една од омилените холивудски актерки, а русокосата убавица ја запознавме најдобро преку улогата на Серена ван дер Вудсен во хит серијата...

Селена Гомез ја продава куќата за да си го плати лекувањето

Една од најпопуларните пејачки на денешницата Селена Гомез се бори со тешката болест – лупус. На Селена лани најдобрата пријателка и донираше бубрег. Иако нејзиното...

Кајли Џенер во проблеми, бившиот Тајга бара ДНК тест за татковство ФОТО

Сопственичката на царството за козметика, 20-годишната Кајли Џенер го роди своето прво дете, девојчето Сторми Вебстер. Но, само по неколку денови поранешното момче на Кајли...

Владо Георгиев стана татко по вторпат ФОТО

Еден од најомилените пејачи на овие простори Владо Георгиев стана татко по вторпат. Неговата партнерка Милица Самарџија, со која веќе ја има ќерќичката Софија,...

Бившата ѕвезда на Ливерпул снима порно со сопругата па им наплаќа на гледачите ФОТО

Поранешната ѕвезда на Ливерпул со својата сопруга, гламурозна моделка некогаш позната по најдобрите гради на Британија, учествувал во онлајн секс шоу. Џермејн Пенант (35) по...

Не пропуштајте

Со „Нова Македонија“ пак сме во старата каша

Голема победа за Грција ќе биде ако Коѕијас успее во Скопје да го наметне предлогот „Нова Македонија“, информираат грчките медиуми, но домашните политички аналитичари...

Придружете ни се Facebook