Сергеј Варошлија во „Лица“: За Надица, за неговата сексуалност, наркотиците, киднапирањето

1035
1ТВ.мк

Популарниот стилист и моден критичар Сергеј Варошлија, гостуваше во емисијата „Лица“ кај Анета Кочишки која се емитува на „1ТВ“. Сергеј во емисијата се претстави во поинакво светло.

Отворено раскажа за својот личен живот, за подемите и падовите, животните предизвици, како и смелоста да се каже вистината која никој не сака да ја слушне.

„Ќе бидам неискрен ако кажам дека е неточно дека консумирав дрога“, „Бев киднапиран среде бел ден, морав да му се јавам на татко ми кој имаше рак“ и „Мојот партнер беше избркан од дома кога неговите дознале дека е со мене во врска“ се само дел од темите на кои Варошлија отворено зборуваше пред јавноста.

Погледнете ја целата емисија: