Селена Гомез ја продава куќата за да си го плати лекувањето

Селена Гомез ја продава куќата за да си го плати лекувањето

4780
SHARE
Инстаграм/Принтскрин

Една од најпопуларните пејачки на денешницата Селена Гомез се бори со тешката болест – лупус. На Селена лани најдобрата пријателка и донираше бубрег.

Иако нејзиното богатство е проценето на неколку милиони долари, пејачката пред неколку дена се одлучила на драстичен чекор.

Имено, таа ја продала куќата по значително пониска цена за, според изјавите на добро информирани извори, себеси да си обезбеди пари за лекување.

Луксузниот дом од 10.000 м2 Селена сега го продава за три милиони долари. Куќата поседува пет соби и кино кое сама го дизајнирала.

Подготви: К. А.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY