На секси политичарката и се закануваат со силување

Да Силва (43) е избрана во јануари со повеќе од 50.000 гласа за член на собранието на Санта Катарина. Претходно била градоначалничка на Бомбињаса.

1391

Бразилската пратеничка Ана Паула да Силва на социјалните мрежи доби закани за силување откако се појави во впечатлив црвен фустан со длабоко деколте на инаугурационата церемонија.

Доминираа коментарите кои ја фалеа, но имаше и онакви со смртни закани и силување.

Да Силва (43) е избрана во јануари со повеќе од 50.000 гласа за член на Собранието на Санта Катарина. Претходно била градоначалничка на Бомбињаса.

Паулиња како што е позната во својата земја истакнува дека не и е лесно заради заканите со силување, но додаде: „Не се откажувам од она што сум. Сакам да бидам среќна пред се, а тоа значи да им се претставам на луѓето онаква каква што сум“, вели таа.