Кејт Мидлтон во бременоста носи мини! ФОТО

Кејт Мидлтон во бременоста носи мини! ФОТО

354
SHARE
Профимедиа

Откако стана членка на кралското семејство, за Кејт Мидолтон (35) почнаа да вредат строгите правила на облекување.

Се досега се појавуваше во здолништа и фустани кои главно ги покриваа колената, но се чини дека не можела да му одолее на црвениот мини фустан.

Војвотката од Кембриџ е стилски пример на многу Британки, а нејзиното влијание ги преминува границите и на Обединетото Кралство. Откако некој капут, фустан или чанта ќе ги облече Кејт, во рок од неколку часа се распродадени во продавниците.

Сега Кејт, која е бремена со третото дете, го облекла волнениот мини фустан, со карнери на ракавите, кој го носи потписот на британската модна марка „Гоут“.

Подготви: К. А.

Фото: Профимедиа

** RIGHTS: WORLDWIDE EXCEPT IN UNITED KINGDOM ** Manchester, UNITED KINGDOM - Kate Middleton and Prince William seen leaving the Children’s Global Media Summit at the Manchester Central Convention Complex. The Duchess, who is expecting their third child, last visited the city in October 2016. Pictured: Kate Middleton, Prince William BACKGRID UK 6 DECEMBER 2017, Image: 357063775, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Xposurephotos

Photo Credit Must Read Zak Hussein<BR/> Prince William, The Duke of Cambridge and Catherine, the Duchess of Cambridge attend The Children's Global Media Summit in Manchester <P> <B>Ref: SPL1633708 061217 </B><BR/> Picture by: Zak Hussein<BR/> </P><P>

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY