Хелен Мирен падна насред Кан ФОТО

Хелен Мирен падна насред Кан ФОТО

Холивудската дива, релаксирано шетала низ градот, дотерана во впечатлив виолетов мантил, кога во еден момент се испружила на улица.

166
SHARE
Фото - Профимедиа
Седумдесет и двегодишната актерка Хелен Мирен пристигна во Кан за да присуствува на бројните премиери и забави во склоп на годинашниот, 71. меѓународен филмски фестивал. И повторно имаше мала незгода.
Имено, холивудската дива, релаксирано шетала низ градот, дотерана во впечатлив виолетов мантил, кога во еден момент се испружила на улица.
– Хелен падна право на лице и сите притрчаа да и помогнат – изјавил еден од очевидците и додал дека актерката „изгледала малку потресено“.
Фото – Профимедиа
Ова не е првпат Хелен Мирен да доживее непријатност на Канскиот фестивал. Истото и се случи и пред две години, на премиерата на филмот „Непознатата девојка“, кога падна на црвениот тепих.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY