ФОТО Како изгледаат официјалните портрети на Мишел и Барак Обама

420
Фото - Профимедиа

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, заедно со поранешната прва дама, Мишел, добија официјални портрети во Националната галерија на портрети во Вашингтон.

Портретите се дело на уметниците Кејнди Вајли и Ејми Шералд. Сликите ги прикажуваат господин и госпоѓа Обама како моќни и смирени американски икони.

Принтскрин