Дикаприо славеше роденден со Ратајковски, Тарантино, Д Викенд

Дикаприо славеше роденден со Ратајковски, Тарантино, Д Викенд

429
SHARE
Фото - Профимедиа

Оскаровецот Леонардо Дикаприо го прослави својот 43-ти роденден во друштво на филмски ѕвезди, влијателни личности од Инстаграм, добитници на Оскар и музички таленти.

Меѓу присутните на забавата на ѕвездата од „Повратник“ биле актерите Џејми Фокс, Роберт Патисон, режисерите Квентин Тарантино и Алехандро Ињариту, музичарите Д Викенд и Робин Тики со бремената партнерка Ејприл Лов.

Роденденската забава Дикаприо ја направил во „Хајлајт рум“, локал на покрив што се смета за новиот епицентар на забави во Холивуд.

 

Фото – Профимедиа
Фото – Профимедиа

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY