Џорџ Клуни не сака да биде кум на детето на Меган и Хари

Таа се откажа од својата актерска кариера и се повлече од серијата „Suits“, за да може да се посвети на приватниот живот и на кралските обврски кои доаѓаат со титулата војвотка од Сасекс.

235

Иако Меган Маркл, како поранешна колешка, му е добра пријателка, популарниот актер не би сакал да биде кум на детето кое наскоро таа ќе го добие со принцот Хари.

„Јас сум татко на близнаци, веќе има доволно работа“, одговорил шеговито Клуни на новинарско прашање дали ќе биде кум на новото кралско бебе.

Принцот Хари и Меган Маркл го очекуваат своето прво дете наскоро. Таа се откажа од својата актерска кариера и се повлече од серијата „Suits“, за да може да се посвети на приватниот живот и на кралските обврски кои доаѓаат со титулата војвотка од Сасекс.