Џенсон Батон ја запроси зајачицата на „Плејбој“

Џенсон Батон ја запроси зајачицата на „Плејбој“

Возачот на Формула 1 и поранешната зајачица на „Плејбој“ ја објавија среќната вест на социјалните мрежи.

790
SHARE
Инстаграм?Принтскрин

Џенсон Батон (38) ја запроси девојката Бритни Ворд (27)!

Возачот на Формула 1 и поранешната зајачица на „Плејбој“ ја објавија среќната вест на социјалните мрежи.

На Батон ова ќе му биде втор брак. Тој беше во долгогодишна врска со Џесика Мичибата, со која се разведе по само една година брак.

Три месеци подоцна ја запозна Бритни, сега идната госпоѓа Батон.

Подготви: К. А.