Mагазин

Mагазин

За време на постот: Рецепт – пикантни тиквички

Состојки за пикантни тиквички: - 3-4 тиквички средна големина; - брашно и малку алева пиперка; - 2-3 чешниња лук; - 1 китка магдонос; - мала шолја масло; - 2 лажички...

Кајли Миног: Доживеав нервен слом, мислам дека нема да имам деца ФОТО

Иако  е најплатената австралиска ѕвезда и е една од најуспешните музички ѕвезди во Холивуд, Кајли Миног во приватниот живот никогаш немала многу среќа. Дури сега...

Мали, слатки, практични чанти за вас, дами

За претстојната потопла сезона, луксузните модни куќи во доменот на модните додатоци предлагаат вонвременска класика. Доколку се погледне во модниот ретровизор и во фокусот се...

Лајза Минели ги продава костимите од „Кабаре“

Американската актерка и пејачка, добитничка на Оскар и награда Тони, продава повеќе од 1.000 свои предмети како дел од аукцијата „Со љубов, Лајза“. Голем дел...

„Црниот пантер“ е најпродаван филм што го режирал Афроамериканец

Научнофантастичната авантура „Црниот пантер“ за само четири дена стана најпродаван филм на сите времиња, што го режирал Афроамериканец. Филмот на „Марвел“, под режисерска палка...

Грчкиот сеизмолог се спаси, бидејќи доцнел на иранскиот авион кој се урна

Поради метеж во сообраќајот, грчкиот сеизмолог и професор Акис Целентис не успеа да се качи на авионот со кој требало да отпатува од Техеран...

Сталоне: Игнорирајте ги глупостите, жив сум

Откако на интернет се прошири дезинформација дека американскиот актер Силвестер Сталоне починал од рак на простата, тој се огласи преку социјалните мрежи и на...

Голем пресврт – Саудиска Арабија за првпат организира модна недела

Саудиска Арабија закажа Арапска модна недела за во март 2018 година, прва модна недела организирана во земјата, што претставува оттргнување од повеќедецениските драконски политики...

Пејачката Теа Трајковска снимаше во дневната соба на баба си ВИДЕО

- Пред неколку дена со мојот бенд снимивме спонтана сесија на дел од моите песни. Притоа, ја експлоатиравме дневната соба на баба ми, која...

Научниците на праг на тестот за рано откривање на аутизмот

Истражувањето кое е направено на Универзитето Ворвик покажало дека кај децата со аутизам постои поголем степен на оштетени протеини, во споредба со децата кои...

Не пропуштајте

Со „Нова Македонија“ пак сме во старата каша

Голема победа за Грција ќе биде ако Коѕијас успее во Скопје да го наметне предлогот „Нова Македонија“, информираат грчките медиуми, но домашните политички аналитичари...

Придружете ни се Facebook