МАФИЈАШКА ПРЕСМЕТКА ВО АЛБАНИЈА: Mаж убиен пред очите на децата (ВИДЕО)

Убиство како во филмови се случило денеска во Решен, Албанија. Армандо Ѓини, 48 годишник бил убиен од непознати лица во возило пред очите на неговите деца.

Балканвеб повикувајќи се на извори од полицијата, јавува дека жртвата е осомничен како еден од припадниците на групата на Мет Канани, познат како еден од бароните на дрога
Полицијата ги бара сторителите на убиството.

Мафијашкото убиството во Решен било планирано во детали јавува пак Топ Чанел. Убијците го следеле Ѓини чекор по чекор. Во неговото возило тој бил заедно со семејството.

Во еден миг, Ѓини застанал со возилото при што се симнала неговата сопруга, а криминалците тогаш го екзекутирале. Иако во возилото биле неговите две деца, сепак атентаторите пукале кон Ѓини.

Прочитајте и...  Судењето за Титаник“ одложено поради отсуство на обвинениет Божиновски

Прочитај повеќе

Деркоски: Ниту еден избирач нема да може да гласа без важечки личен документ на изборите на 12 април

Слободен печат

САД покрена постапка против Хафтар за воени злосторства

Слободен печат

Трамп: Ниту сакам да ми помогне, ниту ми помогнала некоја земја да победам на изборите

Слободен печат

Филипче: Патникот од Дубаи нема коронавирус

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Филипче за пациентот со симптоми на коронавирус

Слободен печат

Епидемиолозите предупредуваат за тешкото спречување на коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Долгата суша причина за најголемото опаѓање на Преспанското Езеро

Слободен печат

Турција стави во карантин 132 патници и членови на екипажот на авион од Иран

Слободен печат

Филипче го најави карантинот, а штипската Клиничка болница сè уште нема писмено известување

Слободен печат

Албанија ќе отвори Генерален конзулат во Струга

Слободен печат

Претставници на ЕУ и СЗО во посета на Италија заради коронавирусот

Слободен печат

Грчката Влада со законски мерки ќе го избегнува и ограничува ширењето на коронавирусот

МИА Агенција