Маџир Маало денеска без вода

Фото: Архива на „Слободен печат“

Без вода денеска ќе бидат корисниците од Маџир Маало, информираат од ЈП „Водовод и Канализација” – Скопје.

Прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект ф-6/4 на улица „Раде Јовчевски Корчагин” 15, и ќе трае до завршување со санација на дефектот.

Извор: МИА

Видео на денот