МАДОНА СЕПАК СЕ ПОЈАВИ ВО ЕВРОВИЗИСКАТА САЛА: Кој е нејзиниот фаворит?

Поп-ѕвездата Мадона, и покрај бројните шпекулации за нејзиното појавување на овогодинешната Евровизија во Тел Авив, сепак дојде во салата „Експо“ и им посака среќа на сите евровизиски претставници. За неа, како што рече, сите се победници.

– Од хотел на проба. Но, не се жалам, ја видов плажата. Прво сакам да кажам дека сите сте победници. А, причината е тоа што сите требаше да сонувате, да се жртвувате и затоа за мене сите сте на врвот. Овде сме собрани од целиот свет. Толку многу земји, а јас сум почестена што со сите овие држави ме спои музиката. Не ја потценувајте моќта на музиката – се обрати Мадона, по што изведе две песни на сцената.

 

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат