Мадагаскар: Во стампедо загинале 15, а повредени се 75 лица – Слободен печат
ВестиПланета

Мадагаскар: Во стампедо загинале 15, а повредени се 75 лица

Министерот за одбрана, генерал Ричард Ракотонирина изјави дека засега не е познато како дошло до стампедото.

Најмалку 15 лица загинаа, а 75 се повредени во стампедо на стадион по воената парада во главниот град на Мадагаскар, што се одржа вчера по повод независноста.

Министерот за одбрана, генерал Ричард Ракотонирина изјави дека засега не е познато како дошло до стампедото.

Како што пренесуваат медиумите, луѓето се втурнале да влезат на стадионот, а била отворена само една помала врата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close