Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Видеото кое на Јутјуб е прегледано повеќе од 20 милиони пати насмеа многумина. На видеото мачка залутала и станала ѕвезда на една модна ревија во Истанбул.

Мачката случајно се нашла на пистата додека се оддржувал Vakoo Esmod International Fashion Show и го одземала целото внимание.

Во почетокот таа само лежела и ги гледала манекенките кои ја заобиколувале, а потоа одлучила и самата да се прошета на пистата и да покаже како изгледа вистински „catwalk“.

Организаторите не биле сигурни од каде се појавила, но одлучиле да не ја избркаат со оглед на тоа дека го добила вниманието од публиката.

„Сите беа во шок“, рекол за The Dodo модниот дизајнер Џоксен Хаки Али.

Прочитајте и...  Јубилејни 50 години - „Златно славејче“ ќе се одржи под ведро небо

Кога го прашале дали мачката ќе има иднина во модната индустрија, тој се насмеал и одговорил дека се е возможно.

Прочитај повеќе

Бавна правда за Арчи Вилијамс, учесник во американскиот „Суперталент“ – Во затвор поминал 36 години за дела што не ги извршил (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Куче или мачка? Ниту стручњаците не се сигурни за неговата раса! (ФОТО)

Слободен Печат

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Слободен печат

Омилениот Мистер Бин ќе ја игра најомразената историска личност во хит-серијата „Peaky Blinders“

Слободен Печат

„Мојата сопруга е колекционер на бебиња“ – Алек Болдвин „се откажува“ од намерата да има женски деца

Слободен печат

Испробајте ја оваа техника за дишење која ќе ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Загрижувачки фотографии од славната водителка: Поради болеста зглобовите и позелениле (ФОТО)

Слободен печат

Јубилејни 50 години – „Златно славејче“ ќе се одржи под ведро небо

Слободен печат

Не е сеедно кога сте ја започнале врската: Секоја љубов има свој хороскопски знак и еве што тој крие!

Слободен Печат

Конечно добри вести од британското кралско семејство – Ново кралско бебе пристигнува во 2021 година! (ФОТО)

Слободен печат

Принцезата Шарлин ги засени холивудските ѕвезди на црвениот тепих: Гламурозниот настан во Монако ги воодушеви љубителите на модата! (ФОТО)

Слободен Печат

Пристигна трејлерот за најстрашната серија на Нетфликс (ВИДЕО)

Слободен печат