Љупчо Зиков повторно предложен за финансиски директор во МЕПСО – Слободен печат
ВестиМакедонија

Љупчо Зиков повторно предложен за финансиски директор во МЕПСО

Тој и претходно беше предложен за оваа позиција но во август 2017 година, но ја врати поканата

Новинарот и директор на неделникот „Капитал“, Љупчо Зиков е предложен за директор на финансии и комерција во МЕПСО, пренесува „Фокус“.

-Секако дека сум информиран, и ја прифаќам оваа покана, сепак треба да поминат законските процедури за да бидам избран на оваа позиција, вели Зиков за „Фокус“.

Тој и претходно беше предложен за оваа позиција во август 2017 година, но ја врати поканата и како што и напиша тогаш поради „многу пизма и зли мисли“ за него и неговото семејство.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close