Лумперајка до зори: Вељко и Богдана на Копаоник прославија три години љубов!

Имено парот пред три години во овој туристички зимски центар ги запознала Анастасија Ражнатовиќ.

Вељко Ражнатовиќ (23) во моментов ужива на Копаоник со бремената сопруга Богдана Родиќ (24) каде прославуваат и три години од својата љубовна врска.

Имено парот пред три години во овој туристички зимски центар ги запознала Анастасија Ражнатовиќ.

Фото: Инстаграм

-Вељко и Богдана традиционално по Новата година одат на Копаоник каде и се запознаа пред три години, а потоа и се заљубија еден во друг. Тие таму се веќе 10 дена, а друштво им прават и Анастасија и нејзиното момче Ѓорѓе Килиќ, вели извор близок до нивното друштво.

Тој раскажува и како Вељко и Богдана во кафеана ја прославиле својата тригодишна љубов.

-Се собра целото друштво, лумпувавме до сабајле. Ни пееше Ана Кокиќ, а во текот на ноќта за микрофонот се фати и Вељко кој ја испеа песната „Романија“ од Халид Бешлиќ. Сето време тој ја прегрнуваше и бакнуваше бремената сопруга, вели изворот.

Прочитајте и...  Mожат повеќе да ви наштетат отколку да ви бидат од корист: Не ги консумирајте овие намирници за појадок

Прочитај повеќе

Влезе во шестата деценија, треба да се смири: Фановите на Моника Белучи со поделено мислење за нејзиниот провокативен стајлинг (ФОТО)

Слободен печат

Британска пејачка сними спот во синиот воз на Тито – Погледнете како тоа изгледа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Слободен печат

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Слободен печат

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат