Лумперајка до наутро! Вељко Ражнатовиќ славеше ергенска, Цеца пееше качена на стол (ВИДЕО)

Вељко Ражнатовиќ ќе се жени во недела на 24 ноември, а синоќа во вилата на Дедиње ја прослави ергенската вечер.

Откако неговата идна сопруга со која чека дете, Богдана во средата ја направи својата ергенска вечер и Вељко славеше до раните утрински часови и тоа во куќата во која ќе живеат.

Фото: Принтскрин

Забавата траела до утрото, а на неа присуствувале повеќето од пријателите на Вељко, а забавата не ја пропуштила ниту неговата мајка Цеца.

Во еден момент Вељко и Цеца се нашле заедно на столица пеејќи ги нејзините најголеми хитови.

Најгласни биле хитовите: „Горе од љубави“, „Хилјаду разлога“, „Наговори“, „Личиш на мога оца“..

Исто така имало и огромен огномет пред вилата, а како што кажавме, славењето траело до утринските часови.

Прочитајте и...  Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледала Цеца како матурантка! (ФОТО)

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат