Лукаку блескаше, Интер на врвот во Серија А! (ВИДЕО) - Слободен печат

Лукаку блескаше, Интер на врвот во Серија А! (ВИДЕО)

Денеска натпревар од 17. коло во Серија А одиграа Интер и Џенова, а домашната екипа забележа сигурна победа од 4:0. Кај гостите поради црвен картон, не играше суспендираниот Горан Пандев.

Домаќините беа фаворити во пресрет на овој меч, а на крајот успеаја да запишат и повеќе од убедлив триумф. Мрежите мируваа до 31. минута, кога првиот гол на дуелот го постигна Лукаку, и таму му донесе водство на својот тим.

Само две минути после тоа Интер дојде и до вториот погодок, а стрелец овој пат на асистенција на Лукаку беше Гаљардини.

Во второто полувреме видовме уште два голови. Прво во 64. минута од белата точка мрежата на гостите ја затресе Еспозито, а конечниот епилог го постави Лукаку со вториот погодок кој беше вистински ремек дело.

Прочитајте и...  Сон му донесе триумф на Тотенхем и се запиша во историјата на Премиер лигата (ВИДЕО)

„Неро-аѕурите“ после ова коло повторно се првопласирани во генералниот пласман во најсилното италијанско првенство со 42 бодови, колку што има и Јувентус на втората позиција. Претходно Удинезе без Несторовски славеше против Каљари, а вечерва Торино игра против Спал.

Прочитај повеќе

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Остави Коментар

три × 3 =

Прочитај повеќе

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат