Лука Јовиќ стана „крал“ - Слободен печат

Лука Јовиќ стана „крал“

Српскиот репрезентативец потпиша шестгодишен договор со Реал Мадрид, објави весникот „Марка“, а веста ја потврди и кралскиот“ клуб на својот официјален интернет сајт.
Според информациите, Лука Јовиќ потпиша шестгодишен договор со Реал Мадрид кој ќе му носи 10 милиони евра по сезона.

„Кралскиот“ клуб се согласи да му плати 60 милиони евра на Ајнтрахт Франкфурт, а од таа сум дури 30 проценти ќе одат на сметката на Бенфика.

– Заминувањето на Јовиќ е голема загуба за нас, но добивме финанска понуда која не можевме да ја одбиеме – изјави Фреди Бобич, спортскиот директор на Ајнтрахт.
Лука Јовиќ имаше фантастична сезона за германскиот тим, постигнувајќи 27 голови на 47 натпревари, а дури 10 постигна во Лигата на Европа.

Прочитајте и...  Нов голем удар за Жозе Мурињо и Тотенхем

Прочитај повеќе

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат

Тенисот на Федерер е најубав за гледање, но Ѓоковиќ е најдобар на сите времиња

Слободен печат

Агаси дури четири пати беше допингуван и сетоа тоа беше заташкано

Слободен печат

Стартни постави за ЛШ: Клоп офанзивно во Мадрид

Слободен печат

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен печат

Остави Коментар

два × 2 =

Прочитај повеќе

Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Слободен печат

Ѓоковиќ: Подготвен сум за најдобрата сезона во кариерата

Слободен печат

Долгите бради и шамиите се причина преку еден милион Ујгури да се апсат во Кина

Слободен печат

Ливерпул ја користи кризата кај Сити, сака да ангажира две ѕвезди

Слободен печат

Реал е виновникот за казната на Манчестер сити?!

Слободен печат

Зоран Заев: Живеам како студент во Скопје, се хранам со виршли и салама

Слободен печат