Лудница во Милано, пристигна Ибрахимовиќ (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ денеска ќе потпише договор со Милан.

Шведскиот фудбалер утринава со приватен авион слета на аеродромот во Милано каде беше пречекан од челниците на екипата и веднаш замина на лекарски прегледи по што ќе следи потпис на договорот.


Пристигнувањето на Ибрахимовиќ во Милано, еууфорично беше дочекано од фановите на Милан, во поголеми групи се собраа пред аеродромот и пред клиниката каде ќе бидат извршени прегледите.

Швеѓанецот веќе го одбра бројот со кој ќе настпаува во вториот мандат во Милан, тоа е бројот 21.

Прочитајте и...  Ученикот Лампард поуспешен од учителот Мурињо (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ настапуваше за Милан во периодот од 2010 до 2012 година кога одигра 85 натпревари на кои постигна 56 голови.

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

7 + оне =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат