Лудница во Белград: Дејан Станковиќ нов тренер на Црвена звезда

Дејан Станковиќ ќе биде новиот тренер на Црвена звезда, е веста која одекна како бомба кај навивачите на „црвено-белите“. Главниот адут за еуфорија на „Делиите“ е приватна порака која излезе во јавноста, а Станковиќ ја пратил на некој близок пријател или роднина. Очигледно е дека не можел повеќе да ја чува тајната и да се стрпи со официјалната разделба на Звезда со Владан Милојевиќ.

„Само да ти јавам дека станав тренер на Црвена звезда, напиј се нешто и за мене, поздрав“, гласее аудио пораката на Станковиќ која веднаш се прошири помеѓу навивачите на Црвена звезда кои веднаш ја поставија на социјалните мрежи.

Дејан Станковиќ во српскиот шампион пристигна како 14-годишно момче, а за првиот тим на „црвено-белите“ дебитираше на 16 години и шест месеци со што е вториот најмлад дебитант во историјата на клубот, веднаш зад Милко Ѓуровски.

Прочитајте и...  Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Тој на клупата на Црвена звезда доаѓа без никакво искуство во самостојно водење на екипи. Тој му беше асистент на Стамачони во Удинезе, а пред неколку месеци почна да ги тренира децата на Интер.

Прочитај повеќе

Фјури до Вајлдер: Втора рунда и „бум“, готов си! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 5 =

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат