ЛУДИ РИТУАЛИ: Со какви бизарни навики живееле познатите личности

Голем дел од личностите кои ќе бидат спомнати во продолжението на текстот биле многу успешни во она што го работеле, но од одредени навики никогаш не се ослободиле.

Писателката Патриша Хејсмит јадела ист оброк, сланина и јајца, а секогаш пред пишување пиела по една чашка жесток пијалак.

Оноре де Балзак пиел големи количини кафе, за да може да пишува цел ден и потоа да дремне околу еден час. Во некои записи може да се најдат податоци дека пиел и по 50 шолји кафе на ден.

Марлон Брандо никогаш не успеал да го најде балансот во исхраната, тој или се изгладнувал или пак, се прејадувал. На ноќните забави во Холивуд јадел и по шест хот-дог сендвичи, но тука не запирал, продолжувал и со десерт.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 5 јули: Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Стив Џобс бил фрутаријанец и поседувал своја плантажа со јаболка. Неделно јадел само еден до два вида овошје и верувал дека поради тоа не мора да користи дезодоранс.

Џеки Кенеди, наводно, секој ден јадела по еден печен компир полнет со кавијар од белуга и кисела павлака. Кога би се здебелила барем еден килограм, веднаш почнувала овошна диета.

Прочитај повеќе

Ја направил и најсреќна и најнесреќна жена на светот, запишал дека се срами од неа, а се преженил три недели по разводот

Слободен Печат

Создадени се еден за друг: 6 хороскопски парови кои совршено си одговараaт во спалната соба

Слободен печат

Уште едно големо признание: Ѓуле од „Ван Гог“ добитник на престижна музичка награда!

Слободен печат

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Иако се навлезени во шестата деценија од животот, сѐ уште важат за едни од најубавите жени во светот

Слободен печат

Тамара ужива со семејството: Нема море, но има разладување (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Необичен феномен: Додека цел свет се загрева, една точка во Атлантскиот Океан станува сè поладна

Слободен печат

Никол Шерзингер ја покажа феноменалната фигура во црвено бикини (ФОТО)

Слободен печат

Бекамови 21 година во брак: Се изневеруваат, па сè заташкуваат, а на крај остануваат заедно

Слободен печат

Бизнисмен си купил златна маска за да се заштити од корнавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Создадете нова слика за себе со овие вежби за самодоверба!

Слободен печат

Фановите ја искритикуваа Ана Николиќ дека е преслаба

Слободен печат