Лудата пенал серија со среќен крај за Црвена звезда (ВИДЕО) - Слободен печат

Лудата пенал серија со среќен крај за Црвена звезда (ВИДЕО)

Црвена звезда обезбеди пласман во плејофот за пласман во Лигата на шампионите откако беше поуспешна од данскиот Копенхаген во лудата пенал серија. Двата натпревари помеѓу српскиот тим и Копенхаген завршија со идентични 1:1, по што пеналите го дадоа патникот во плејофот за пласман во ЛШ.

Во лудата пенал серија беа изведени дури 22 пенали, девет беа промашени, а јунак е голманот на Црвена звезда, Борјан кој во 11. серија го одбрани пеналот на Винд и обезбеди европска есен за својот тим.

Прочитај повеќе

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Остави Коментар

thirteen − 7 =

Прочитај повеќе

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат

Нант во чест на Сала ќе игра со дресови во аргентински бои

Слободен печат