ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Натпреварот од Евролигата во Белград помеѓу Црвена звезда и европскиот шампион ЦСКА Москва го одбележа инцидентот во кој главната улога ја имаше руски навивач.

Русинот седна на новинарската маса со маица на рускиот тим и со шал на вечниот ривал на „црвено-белите“, Партизан.

„Делиите“ збеснаа поради ваквиот потег на Русинот, почнаа да му свират и да фрлаат предмети кон него, додека обезбедување пријде со цел да го извади од салата.

Тој потоа го симна „црно-белиот“ шал и им се извини на навивачите.
Инаку, фановите на Партизан и на ЦСКА Москва се во братски односи.

Видеото од инцидентот погледнете го на следниот ЛИНК.

Прочитајте и...  Атлетико Мадрид завиен во црно, вчера почина талентиран фудбалер, а денеска клупска легенда

Прочитај повеќе

Прв фудбалски клуб кој банкротираше поради коронавирусот!

Слободен печат

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат