Годишен љубовен хороскоп за 2021: Водолијата ќе сретне сродна душа, а Стрелецот става крај на токсичната врска!

Годишниот хороскопот за 2021 година најавува многу промени на полето на љубовта. Време е да го оставиме минатото зад себе и да отвориме нова ера, но со отворено срце.

Еве што предвидува годишниот љубовниот хороскоп за вашиот хороскопски знак:

Unsplash
Unsplash

ОВЕН

2020 година беше особено тешка за луѓето родени во знакот Овен. Во 2021 година, многу работи ќе се променат на подобро. Без разлика дали сте во врска или барате нова љубов, важно е само да го следите своето срце. Веќе на новогодишната ноќ, создадете ги вашите намери да постигнете романтични амбиции.

Ве очекуваат прекрасни познанства и љубовни шанси, а слободниот Овен ќе има најмногу среќа на пролет. Отворете се за нови луѓе, за нова љубов!

БИК

Големи промени и турбуленции на полето на љубовта кон сите Бикови. Оние кои се во врска ќе имаат неколку лоши ситуации со својот партнер во годината што претстои. Ако чувствувате дека дошло време да ја прекинете врската, тогаш е вистинско време да ја прекинете.

Подобро е да бидете сами отколку во токсична врска што не ве прави среќни. Оставете го минатото и уживајте во нови погледи на светот. 2021 година е време на промени – прифатете ги.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците се уметнички души, непостојани авантуристи кои често не се сигурни што сакаат. Сепак, во 2021 година, ситуацијата се менува. Можно е да сакате да започнете сериозна романса или да ја претворите авантурата од 2020 година во љубов што може да трае цел живот.

Без разлика дали сте сами или сакате да ги подобрите односите со вашиот партнер, важно е да направите сè што е целосно искрено. Донесувате одлуки внимателно и со многу интегритет, така што работите ќе се одвиваат без проблеми.

Прочитајте и...  Жељко Бебек открива: Го напуштив „Бијело дугме“ бидејќи не сакав да пеам „рамна ти е Југославија“
Unsplash
Unsplash

РАК

Добра вест – љубовниот живот ќе биде помалку драматичен во 2021 година отколку во 2020 година!

Сатурн и Јупитер се движат од тежок аспект и позитивно влијаат на вашето поле на љубовта и семејните односи. Ќе почувствувате уникатен бран на топлина и убава енергија – шанса да ја обновите својата стара љубов и да си простите на себе и на другите за грешките од минатото.

Целата година ќе биде пријатна кога станува збор за љубовта, но на крајот на 2021 година е можно да бидете малку збунети. Оставете ги сите грешки и стравови зад себе, бидете смирени и сè ќе биде добро.

ЛАВ

Сатурн и Јупитер се преселуваат во вашата 7-ма куќа на партнерството, што значи дека вашите односи ќе бидат разнишани. Сатурн ги охрабрува Лавовите да ја тестираат безбедноста на нивната врска и лојалноста на партнерот. Бидете внимателни, бидејќи секоја недоверба е токсична за емоционалните врски.

Ако ви треба повеќе внимание од партнерот, побарајте го. Ако сакате да ги одведете работите на следно ниво, разговарајте. Здравата комуникација ви помага да ја вратите интимноста и да ги решите сите предизвици.

ДЕВИЦА

Вие имате тенденција да гледате на вашиот партнер како што сакате, а не каков што е. Во 2021 година е време да се ослободите од таа навика, особено затоа што планетите ќе ве стават на тест.

Исто така, оние кои се на почетокот на врската ќе сакаат да го сменат својот партнер или ќе форсираат врска што очигледно нема мали шанси во иднина. Не си ја оптеретувајте душата, туку побарајте партнер кој споделува слични интереси и аспирации со вас. Мора да е таму, блиску до вас.

Прочитајте и...  ФОТО: Покрај актерството, Шерон Стоун има талент и за друга уметност

ВАГА

Марс во голема мера влијаеше на вашата енергија во 2020. Тоа значи дека работите почнуваат да работат во ваша корист.

Годината 2021 година носи динамичен партнер во вашиот живот, кој ќе ја разбие монотонијата и ќе донесе нова радост во вашиот живот. Ве чекаат убави средби и романтични искри кои не сте ги чувствувале подолго време. Отворете го срцето, не плашете се да ја доживеете заслужената љубов.

Unsplash
Unsplash

СКОРПИЈА

Уран е во вашата 7-ма куќа за партнерство, затоа немојте да се изненадите ако одлучите да ја прекинете врската што трае долго. Уран ве охрабрува да пробате нешто ново и да почувствувате апсолутна слобода.

Во текот на 2021 година ве чека голема креативна енергија. Ќе сакате да се посветите на себе и на проектите за кои сонувавте подолго време. Прави што сака твојата душа и љубовта ќе се појави кога ќе дојде време.

СТРЕЛЕЦ

Дали бевте во токсична врска во 2020 година? Дали сте уморни од емоционална турбуленција и „лудило“? 2021 година е период на лекување на душата за вас. Многумина ќе се одлучат за нов почеток и ќе го остават минатото далеку зад себе.

Ако повторно се чувствувате осамено, запомнете дека постои личност на светот која само ве чека. Затемнувањето на Сонцето може да ви донесе нова љубов и радост – верувајте дека пред вас следат убави можности.

ЈАРЕЦ

2021 година ви носи вежба на самодоверба и самопочит. Затоа, посветете се на работите што ви одговараат добро – пријателства, хоби и кариери. Бидете опкружени со позитивни луѓе кои споделуваат слични интереси со вас, а во тие моменти можно е да се сретнете со партнерот на вашиот живот.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Оливера се огласи на Инстаграм, првпат по смртта на Балашевиќ

Ако сте во врска, во 2021 година ќе ги обновите интимноста и емоциите, едноставно ќе напредувате на полето на љубовта.

ВОДОЛИЈА

И покрај тоа што љубовните врски беа далеку од вашата листа на приоритети, сега работите ќе се свртат. Ќе забележите дека минатото останува зад вас, и одеднаш се отвораат нови можности за нова љубов. Може дури да сфатите дека вашиот најдобар пријател е ваша сродна душа.

Водолиите кои се во врска ќе уживаат во љубовта до ноември, кога Месечината ќе влезе во четвртата куќа на семејството. Ова е периодот кога може да има разделба со вашиот партнер или може да добиете неочекувани вести. Обидете се да останете смирени. Понекогаш работите се случуваат со добра причина.

РИБА

Ако ја поминавте 2020 година сакајќи да бидете сами, вашето размислување почнува да се менува во 2021 година. Ќе започнете повторно да уживате во вниманието од спротивниот пол.

Несакана придобивка е што само времето ќе ви помогне да го искористите она што навистина го сакате и што ви треба во врската, што ќе ви се најде ако одлучите да излезете. Овој пат нема да паднете во стапицата – ако забележите дека работите не одат како што треба, ќе заминете без размислување.

Ако сте во врска, ова ќе биде годината кога вие и вашиот партнер ќе ги однесете работите на следно ниво. Размислете за заеднички живот или дури и за купување имот. Радувајте се на сите добри работи што доаѓаат во 2021 година.

 

 

 

 

 

Поврзани вести

Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Слободен Печат

ФОТО | Најубавите микроапартмани: За среќа, доволни се 30 квадратни метри

Слободен печат

НАУЧНИЦИТЕ ФАСЦИНИРАНИ: Морско животно помина когнитивен тест… дизајниран за деца!

В.Т.

ФОТО+ВИДЕО | Еве како ќе изгледа првиот хотел во вселената

Слободен Печат

Ненадејно почина актерот Џамил Френч

Слободен Печат

Пред примање вакцина против ковид-19, не правете една работа

Слободен печат

Остави Коментар