Љубов, кариера и здравје: Погледнете го хороскопот за 29 март!

Овен

Неопходно е повеќе време да посветите на своите обврски денеска.

Сонувате да бидете со личноста која многу ви значи. Наскоро доаѓа можност за тоа.

Ве мачи несоница.

Бик

Ќе успеете да добиете помош која ви е потребна за да ги исполните сите обврски.

Ако сте слободни, ве очекува добар ден за флерт и нови познанства.

Зголемете го внесот на витамини и минерали.

Близнаци

Не очекувајте премногу бидејќи денеска сите работи се успорени.

Потребна ви е некаква пауза во моменталната врска.

Кичмата ви е чувствителна.

Рак

Патување во странство е пред вас. Ќе биде подобро од очекуваното.

Имате добар однос со саканата личност.

Избегнувајте алкохол и пороци.

Лав

Ве очекува подобра финансиска ситуација низ некаков вид на позајмица или кредит.

Прочитајте и...  Конечно е откриено зошто не успеал првиот брак на Меган Маркл: Тревор бил доминантен во врската (ФОТО)

Ви се укажува прилика за почеток на врска со личноста која ја сакате за себе.

Полни сте со сила и енергија.

Девица

Во текот на денешниот ден ќе слушнете убави вести.

Поволен ден за почеток на врска.

Низок притисок.

Вага

Имате многу работа и тешко ви е да ги доведете во ред сите работи. Концентрацијата ви е на ниско ниво.

Го сакате својот партнер иако многу му замерувате. Малку е да се каже дека вашата врска е комплицирана.

Добро се чувствувате.

Шкорпија

Нема да имате многу работа па денешниот ден ќе помине опуштено.

Ве очекува ново познанство со личноста која ќе ве привлече.

Важно е да најдете начин да се опуштите.

Прочитајте и...  Отстранете ја анксиозноста за помалку од една минута

Стрелец

Постојат некои работи кои не се поволни за вас.

Ве очекува возбудлив ден во кој ве  очекуваат убави познанства.

Одморајте.

Јарец

Задоволни сте со професионално финансиската ситуација. Се оди по планот.

Се чувствувате одлично покрај саканата личност.

Проблеми со забите.

Водолија

Потребно е да имате трпение бидејќи некои проблеми кои ве мачат не можат да бидат решени преку ноќ.

Ви делува дека нема да успеете да ги решите проблемите во љубовта.

Ве мачи стрес.

Риби

Ќе дојде можност да ги покажете своите способности.

Поволен ден за романтично патување.

Јадете повеќе овошје и зеленчук.

 

Прочитај повеќе

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат

Жешката Никол Шерзингер сакаше да го покаже зајдисонцето, но погледот ќе го фокусирате на нешто друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Слободен печат

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Супер бабичка: Погледнете како му се одмаздила на неверниот сопруг (ВИДЕО)

Слободен печат