Љубоморна мачка со урнебесна реакција: Си играш со оган! (ВИДЕО)

Сопственичката на инстаграм-профилот @Catsandmusic, Михаела Струлеа со своите пријатели секојдневно споделува видеа од својата мачка Цици.

Во една од последните објави на Михаела таа покажа колку нејзината мачка Цици е љубоморна доколку таа се гали со некој друг.

„Како изгледа љубомората…Женска верзија“, напиша таа под видеото на кое гали друга мачка, додека Цици љубоморно ги гледа.

Видеото е прегледано илјадници пати.

„Мачките се многу љубоморни“, „Преслатка е“, „Биди внимателна, си играш со оган“, беа само дел од коментарите на обожавателите. Но, имало и онакви на кои снимката воопшто не им се допаднала.

„Не треба да ја доведуваш својата мачка во таква позиција за да собереш повеќе следбеници“, „Мислам дека е ужасно тоа што го правиш на својата мачка“, се само некои од негативните коментари.

Прочитајте и...  Омилениот Мистер Бин ќе ја игра најомразената историска личност во хит-серијата „Peaky Blinders“

Прочитај повеќе

Бавна правда за Арчи Вилијамс, учесник во американскиот „Суперталент“ – Во затвор поминал 36 години за дела што не ги извршил (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Куче или мачка? Ниту стручњаците не се сигурни за неговата раса! (ФОТО)

Слободен Печат

Пред шест месеци го добија второто дете, а сега му ставаат крај на бракот – Се разведуваат Шехерезад и Сулејман?

Слободен печат

Омилениот Мистер Бин ќе ја игра најомразената историска личност во хит-серијата „Peaky Blinders“

Слободен Печат

„Мојата сопруга е колекционер на бебиња“ – Алек Болдвин „се откажува“ од намерата да има женски деца

Слободен печат

Испробајте ја оваа техника за дишење која ќе ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Загрижувачки фотографии од славната водителка: Поради болеста зглобовите и позелениле (ФОТО)

Слободен печат

Јубилејни 50 години – „Златно славејче“ ќе се одржи под ведро небо

Слободен печат

Не е сеедно кога сте ја започнале врската: Секоја љубов има свој хороскопски знак и еве што тој крие!

Слободен Печат

Конечно добри вести од британското кралско семејство – Ново кралско бебе пристигнува во 2021 година! (ФОТО)

Слободен печат

Принцезата Шарлин ги засени холивудските ѕвезди на црвениот тепих: Гламурозниот настан во Монако ги воодушеви љубителите на модата! (ФОТО)

Слободен Печат

Пристигна трејлерот за најстрашната серија на Нетфликс (ВИДЕО)

Слободен печат