1 C
Скопје

ЉУБОМОРА ПРЕДИЗВИКА УШТЕ ЕДНА УЖАСНА ТРАГЕДИЈА ВО СРБИЈА: Маж си ја запалил сопругата, а потоа пробал да се самоубие

Ужасна семејна трагедија се случила сниќа во Србија во местото Мол во Бачка, а како што информира курир.рс, мотивот за несреќата најверојатно бил љубомора.

До трагедија дошло кога 58-годишниот К.Л. во момент на растројство ја полил со бензин својата сопруга и ја запалил, а потоа извршил обид за самоубиство.

Според неофицијални информации на курир.рс, тој жената ја полил со бензин, а потоа сакал да ја спаси, но откако не успеал, се обидел да се убие откако примил 20 дози инсулин, бидејќи бил дијабетичар.

Прочитајте и...  БиХ од април се приклучува на „Турски тек“

Поврзани вести

🔴 СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Денешниот Утрински брифинг од 7:30 до 10:30 е во тек!

СП.

УХМР: Сончево и ветровито со температури до 16 степени, за викендот дожд

Слободен печат

АМСМ: Сообраќајот се одвива непречено и по суви коловози

Слободен печат

Бугарската кампања допрва ќе отвора прашања

Соња Христовска Угриновска

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денес?

Слободен печат

Виц на денот: Кокошки

Слободен печат

Остави Коментар