Љубителите на високи октани уживаа на денешниот собир (ГАЛЕРИЈА) - Слободен печат

Љубителите на високи октани уживаа на денешниот собир (ГАЛЕРИЈА)

Денеска во организација на Авто Мото Клубот – АСУЦ се оддржа петтиот по ред собир на сопственици на возила од целата држава.

На полигонот во дворот на средното училиште АСУЦ „Боро Петрушевски” учество земаа околу 220 автомобили во повеќе категории.

Според информациите од организаторите, возилата беа поделени во неколку категории, како фабрички модели со помоќни мотори, автомобили со доработка на истите (тјунирани), како и олдтајмери.

На настанот присуствуваа неколку мото-клубови од државата кои ги прикажаа возилата на своите членови, но и индивидуалци кои се љубители на возила со високи перформанси.

Околу 2.000 посетители можеa да уживаат во интересните експонати, како и да го почувствуваат мирисот на гориво и гуми кое е составен дел од ваквиот вид на собири.

Прочитајте и...  Кралицата Летиција во кариран костум со машки крој

Во продолжение погледнете ги фотографиите од овој настан.

 

Прочитај повеќе

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Слободен печат

Антониа Гиговска со извонреден стајлинг на доделувањето на MAC наградите во Белград! (ФОТО)

Слободен печат

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Паоло Коелјо открива: Како да ја пронајдеме сродната душа и да ја привлечеме

Слободен печат

Тајните на Корејците на 50 години да изгледаат 30 години помлади

Слободен печат

Остави Коментар

four × one =

Прочитај повеќе

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Наши миленици: Цезар, погледнете го колку е сладок!

Слободен печат

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Теодора Циклевска

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Постои едноставен начин за борба со проблемите

Слободен печат

Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Слободен печат