Љубе Бошковски поради компликации со коронавирусот префрлен на Инфективна

Претседателот на Обединети за Македонија и поранешен министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, синоќа бил примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со ковид-19, објавија дел од медиумите.

Редакцијата на „Слободен печат“ се обиде да добие информација од Инфективната клиника, но засега нема потврда.

Детални информации за неговото здравје, исто така нема, но според медиумите ситуацијата се искомплицирала.

Бошкоски е позитивен на Ковид-19 од минатата недела, а за тоа самиот извести. Наводно правел тест за проверка затоа што сакал да патува во Хрватска, но се покажало дека е заболен.

Љубе Бошковски е позитивен на ковид-19: Деновите ги поминува во карантин во Челопек, прави зимница

 

Прочитајте и...  Советот на општина Шуто Оризари одржа комеморативна седница по повод смртта на Амди Бајрам

Поврзани вести

Аеродром, Карпош и Центар имаат најмногу случаи на коронавирус во Скопје

Слободен печат

Подгорица ново жариште на коронавирусот: 168 новозаразени во Црна Гора, 112 се од главниот град

Слободен печат

ВИДЕО: Шефот на кабинетот на Трамп – „Нема да ја контролираме пандемијата, ќе има вакцина“

Слободен печат

Лавров во следните три дена ќе ги посети Грција, БиХ и Србија

Слободен печат

Нови 561 случаи на коронавирус, 22 лица починаа, 197 пациенти се оздравени

Слободен печат

Вучиќ: Трамп ќе ја дава вакцината бесплатно за пензионерите, ние бесплатно за сите

Слободен печат

Остави Коментар