ЛШ: Жрепката ги спои Роналдо и Меси, Јувентус и Барселона ќе играат еден против друг

Двајцата најдобри фудбалери во изминатата деценија, Кристијано Роналдо и Лионел Меси ќе играат еден против друг во групната фаза од Лигата на шампионите.

Жрепката одлучи Јувентус и Барселона да бидат заедно во групата Г што е гаранција за спектакуларни натпревари во новата сезона од елитното натпреварување.

Европскиот шампион Баерн Минхен е во групата А каде го очекуваат пресметки со секогаш незгодниот Атлетико Мадрид како и Салцбург, додека Реал Мадрид ќе игра против Интер во групата Б.

Стартот на новата сезона во Лигата на шампионите е закажан за 20. октомври.

ГРУПА А: Баерн Минхен, Атлетико Мадрид, Салцбург, Локомотив Москва
ГРУПА Б: Реал Мадрид, Шахтјор, Интер, Борусија Менхенгладбах
ГРУПА Ц: Порто, Манчестер сити, Олимпијакос, Олимпик Марсеј
ГРУПА Д: Ливерпул, Ајакс, Аталантас, Митјиланд
ГРУПА Е: Севиља, Челси, Краснодар, Рен
ГРУПА Ф: Зенит, Борусија Дортмунд, Лацио, Бриж
ГРУПА Г: Јувентус, Барселона, Динамо Киев, Ференцварош
ГРУПА Х: ПСЖ, Манчестер јунајтед, Лајпциг, Башакшехир

Прочитајте и...  Мото ГП: Триумф на Морбидели, борбата за титулата станува се понеизвесна

Поврзани вести

Кулушески го спаси Јувентус од пораз, браќата Инсиње испишаа историја во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Варди му донесе прва победа на Лестер во Лондон по 47 години

Слободен печат

Други нека расправаат за тоа кој е најдобар тенисер во историјата…

Слободен печат

ВИДЕО: Мириса на местенка, дадоа два гола во судиското продолжение со само седум играчи на теренот?!

Слободен печат

Сите ракометари на Е. Пелистер негативни на коронавирус, тренерот Бабиќ со комплетен тим против Гудме

Слободен печат

Гризман не знае да игра фудбал во Барселона

Слободен печат

Остави Коментар