ЛШ: Вардар со Горбок и Калараш против Монпелје! (ФОТО)

„Црвено-црните“ пред своите верни навивачи ќе се обидат со победа да ја завршат групната фаза во ЛШ…

Вардар против Монпелје денеска ќе го игра последниот натпревар од групата „Б“ во Лигата на шампионите, а викендов воедно ќе го дознае и ривалот во осминафиналето: ПСЖ, Пик Сегед, Фленсбург или Алборг.

Иако беше препорачано од македонската Влада сите спортски настани викендов да се одржат без гледачи на трибините, за што во најголем дел беше почитувано, европскиот шампион ја информираше јавноста дека овој дуел ќе се игра во присуство на публика.

принтскрин/ехф

Натпреварот е закажан за 17,30 часот во СЦ „Јане Сандански”, традицијата е на страна на Вардар.

Во досегашните 8 натпревари, „црвено-црните” победиле на 6, еден дуел завршил нерешено, а само еднаш Вардарци загубија и тоа во полуфиналето на Ф4 во Келн во 2018 година.

Прочитајте и...  Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Тренерот Стефче Алушовски на пресот изјави дека Сергеј Горбок и Глеб Калараш имаа проблеми со вироза, но и двајцата се во составот за денешната пресметка против Французите.

Судии на мечот се Михал Бадура и Јарослав Ондогрекула од Словачка. ЕХФ делегат е Предраг Павичевиќ (Црна Гора).

Руското лево крило на „црвено-црните“, Тимур Дибиров уште еднаш потсети на финансиските проблеми кои ги има клубот.

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат