ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел ги сподели очекувањата за четвртфиналниот натпревар од Лигата на шампионите против Аталанта.

Добрата одбрана ќе биде многу важна против Аталанта. Тие имаат сосема уникатен стил. Напаѓаат со сите играчи, цело време напредуваат и притискаат насекаде. Гомез е насекаде и секогаш е мобилен. Тој се обидува да комуницира со другите играчи на мал простор.

Сето ова значи дека мора да бидеме многу фокусирани во одбраната и да се обидеме да не попуштиме. Но, знаеме дека ќе биде многу тешко да се игра на нула против Аталанта. Нашиот голман Кејлор Навас може да биде клучен играч, бидејќи тој е секогаш смирен и има големо искуство на овие натпреварувања – вели Тухел.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Мечот ќе се одржи утре (12 август) во Лисабон со почеток од 21.00 часот.

Прочитај повеќе

Кошаркарот на Работнички, Питс е позитивен на коронавирус

Слободен печат

Газдата на Челси во проблеми: Абрамович тајно вложувал во други играчи

Слободен печат

НФЛ со милионски казни за неносење заштитни маски

Слободен печат

Ниту Јанис, ниту Пол, Лејкерси планираат да формираат голема тројка со ѕвезда на Хјустон 

Слободен печат

Ѓоковиќ: Надал е главен фаворит за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат

Навивачите во Англија не се враќаат во октомври

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Така работи Баерн, додека Барселона се ценка, тие се договорија со Ајакс

Слободен печат

Успешен старт на „граѓаните“, Астон Вила го казни Шефилд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Златан како „вино“: Ибракадабра шоу против Болоња! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со нови 400 бодови пред „Ролан Гарос“ и прво место на крајот од 2020!

Слободен печат

Митревски прогласен за МВП, 20 одбрани во триумфот на Порто!

Слободен печат

Мурињо верува во брзо враќање на Бејл (ВИДЕО)

Слободен печат