ЛШ: Стартниот состав на Шкупи за мечот против Линколн Ред Импс

Шкупи по изненадување на стадионот „Максимир“/Фото: facebook.com/fcshkupi1927

Вечерва од 20.45 часот на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје екипата на Шкупи ќе го игра првиот натпревар од првото квалификациско коло во Лигата на шампионите против Линколн Ред Импс.

Чаирчани ја имаат фаворитската улога против Гибралтарците, останува да се види дали истата ќе се потврди на теренот.

Тренерот на нашиот првак, Гоце Седлоски се одлучи за следните 11 играчи кои ќе започнат од првата минута:

Наумовски, Брдаровски, Фаустин, Маргвелашвили, Шеји, Путита, Хамиди, Алварез, Сефас, Адетунџи, Данфа.

Од клупата шанса за настап ќе чекаат Илјази, Мељичи, Џелил, Каланоски, Трапановски, Георгиев, Бајрами, Омерагиќ, Тимовски, Ацковски, Златков и Абази.

Видео на денот