ЛШ: Шкупи триумфираше против кипарската Омонија

После поразот на стартот од главната фаза во квалификациите во Футсал – Лигата на шампионите со 2:7 од ерменскиот Лео, денеска македонскиот футсал првак во Хрватска дојде до првиот триумф.

Во рамките од групата „6“ на теренот во Макарска, футсалците на Шкупи со резултат 7:4 славеше против кипарскиот претставник на Омонија.

За Шкупи по двапати во листата на стрелците се запишаа Сефери (2:44, 32:34) и Левески (17:36, 22:14), а по еднаш Алими (17:49), Сулејман (30:39) и Димовски (36:51 мин.)

Кај Кипраните хет-трик забележа Мантели (5:11, 5:45, 23:40 пенал), а еден погодок имаше Маноли (29:39).

В петок чаирчани ќе ги одмерат силите против домашниот хрватски тим на Ново Вријеме од 20.30 часот.

Прочитајте и...  Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Прочитај повеќе

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Фидан Коминовски

Се сеќавате ли на „кражбата“ која целосно го промени италијанскиот фудбал? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат

Барса со „генијална“ најава пред мечот со Наполи! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат