ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Денеска во рамките од второто коло во Лигата на шампионите составот на Порто ја забележа првата победа сезонава на домашен терен совладувајќи го Мешков Брест со 27:25.

Одличен во редовите на португалскиот клуб беше македонскиот голман Никола Митревски со 13 одбрани. Кај стрелците во победничките редови Соареш имаше пет голови, а на спротивната страна за белорускиот претставник Паниќ запиша девет голови.

ПСЖ кој и сезонава е еден од главните кандидати за шампионскиот трофеј, изненадувачки на домашен терен со 28:29 загуби од Фленсбург.

Иако после првото полувреме бундеслигашот имаше негатива од четири разлика (18:14), успеа да направи целосен пресврт и триумфира над екипата предводена од нашиот поранешен селектор Раул Гонзалез.

Во останатите два меча од денешната програма, Алборг убедливо славеше над Мотор Запорожје (38:29), а Кјелце со 26:23 беше подобар од Пик Сегед.

Прочитајте и...  Ливерпул во јануари задолжително да го купи Упамекано

Поврзани вести

Дресот на Коби Брајант ќе биде изложен во музејот Смитсонијан

Слободен печат

Мбапе не попушта, нема шанси да потпише нов договор

Слободен печат

Омилениот ММА борец на Трамп повторно го нападна Леброн Џејмс (ФОТО)

Слободен печат

Реакцијата на Фернандеш кога дозна дека ќе биде капитен на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул во јануари задолжително да го купи Упамекано

Слободен печат

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар